Unicontsoft

Дискусионни форуми
Протокол за прихващане

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2012 3:36 pm    Заглавие: Протокол за прихващане Отговорете с цитат

Здравейте,

Напаравил съм фактура на клиент, но едия продукт сме го объркали. Направих нова фактура с подменения продукт, но тъй като грешката е в нас не съм променял стойноста, т.е. стойността на новия продукт е колкото на стария. Прявя КДПрод на стария продукт и при генерирането избирам за плащане с прихващане - плащането е в брой и да не правим нови касови и сторно бележки. Обаче след генерирането на протокола за прихващане вътре фигурират старата фактура и кредитното със знак минус.
Как ще е коректен протокола за приграмата и счетоводно? Не трябва ли на мястото на старата фактура за сложа новата? При генерирането крайната сума е нула, така и ми трябва Smile . КДПрод съм го направил, както пише в инстукциите за работа

Благодаря предварително.


Последната промяна е направена от CHefo на Сря Апр 25, 2012 6:22 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2012 9:34 am    Заглавие: Привет Отговорете с цитат

Може ли да опишете проблема с конкретни номера на документи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Сря Апр 25, 2012 6:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за закъснението,

направил съм фактура например с номер 260 и нова фактура с подменения продукт с номер 300. Направих кредитно известие с номер 301 на стойност 120лв. с протокол за пихващане, както пише във Вашия файл с инстукциите за работа. Влязох във фактура 260 и от там генерирах кредитното известие. В протокола за прихващане като го отворих видях, че вътре фигурират фактура 260 със стойност 120лв. и кредитното 301 със стойност -120лв. Като вляза в счетоводното копие на кредитното известие в графата плащания фигурираха и фактура 260 и протокола за прихващане и по справките станаха някакви обърквания.

После го направих по друг начин и мисля, че така вече трябва да е коректно за програмата и за справките: от фактура 260 генерирах кредитно известие 301 без никакви плащания и след това от Касови документи си направих протокол за прихващане и вътре вкарах кредитно известие 301 и фактурата с новия продукт 300. Тъй като и новия продукт им го дадохме на същата стойност протокола беше със обща стойност 0,00лв. И ФПрод и КИПрод бяха в лявата колона на протокола.
Надявам се, че така е коректно.

Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пет Апр 27, 2012 9:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет и извинявай за закъснелият отговор...

Точно така трябва бъде направeно.

Когато искаш да издадеш КИ, отваряш ф-рата и през Средства генерираш коригиращ документ. Системата създава КИ за корекция на количества за цялата фактура. Коригираш КИ така както искаш да бъде, след което го приключваш. Във формата за генериране на документи избираш прихващане, но във счетоводната секция.
Това е .

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum