Unicontsoft

Дискусионни форуми
смяна № на фактура за продажба

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
М.Тодорова



Регистриран на: 11 Апр 2012
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2012 1:20 pm    Заглавие: смяна № на фактура за продажба Отговорете с цитат

Здравейте, за първи път започвам работа с програмата ви и вече имам нужда от помощ. Издадох ф-ра за продажба № 1, но тъй-като не можах да я редактирам я изтрих. От тук и проблема,че вече следващата взима № 2, а аз искам да издам ф-ра с № 1. Как да я поправя ? Някак трябва да влезна в сегашната с № 2 и да я редактирам с № 1, така че след това да си продължи нормалната номерация. Всъщност след като бях натисна "приключване" иоткрих,че имам за редакция предположих,че мога да я редактирам,но не успях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2012 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Документите в системата имат три състояния: редакция, приключен и унищожен. Превключването става с бутони на лентата с инструменти: вляво на Приключен е Редакция, отдясно е Унищожен.

Най-лесно във Вашия случай можете да вкарате фактурата в редакция и да изтриете док. номера. След което можете да я оставите в редакция (с бутон Запис и изход) или да я унищожите. При издаване на следващата фактура въведете "1" във док. номер (без кавичките) за да укажете изрично номера на новата фактура.

Само приключени документи участват в справки в системата. Документи в редакция се водят чернови, т.е. още не са въведени изцяло. Унищожени документи са обикновено сгрешени (при фактурите е по-особено, защото и унищожените влизат в дневниците по ДДС). В системата не могат физически да се изтриват документи, освен счетоводни статии.

Ако искате да зададете автоматична номерация на фактурите от тук нататък да започне от друг номер (например 0200000001), можете да ползвате Администрация | Номера на документи и да укажете номер за приключени документи от тип ДИПрод, КИПрод, ФПрод, където въвеждате последният издаден номер (например 0200000000).

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
М.Тодорова



Регистриран на: 11 Апр 2012
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2012 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

много съм притеснена. докато чаках отговор ф-ра № 1 някак пак я активирах, но сега пък не ме допуска във ф-ра № 2 да редактирам нищо. ако ме допусне да я редактирам- трябва да сменя контрагента и цялото й съдържание със сума и т.н но не ме допуска. някъде нещо пропускам. другото лошо е,че ги няма фактурите в дневниците и незнам как да ги обработя така,че да се появят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2012 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Разбрахте ли как можете да променяте състоянието на документи в системата?

Това става с бутоните около Приключен. Само документи в състояние Редакция можете да редактирате.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum