Unicontsoft

Дискусионни форуми
Каса касов апарат

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2012 5:41 pm    Заглавие: Каса касов апарат Отговорете с цитат

Здравейте,

имам малко различен въпрос. Тъй като според Наредба Н-18 трябва служебно да се извеждат и въвеждат суми през касовия апарат (ако има такава функция, а новите почти всички имат)(досега го правех ръчно в книгата на КА) и тъй като вече имам връзка с НАП и тези операции ще се отчитат и да избегна всекидневното въвеждане на начални салда и служебни суми, напреавих отделна каса за КА. Та въпросът ми е следния: Нали всичко си е като при обикновенна каса? Водя си ПКО при всяка продажба и РКО, ако извеждам служебно суми или вкрая на деня, когато с дневния отчет се нулира паметтан на КА и съответно касата, и съответно правя ПКО в другата фирмената каса.
Надявам се, че всичко го правя коректно.

Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 28, 2012 9:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

В момента в който пуснете дневен отчет с нулиране (z-отчет) регистрите на КА се нулират. Не е нужно предварително служебно да извеждате сумата от КА. На другият ден, ако започвате с някакво салдо (например банкноти за ресто) може да ги "заприходите" служебно в КА, за разлика от приходите от пробажби, които "заприхождавате" с фискални бонове.

Как я водите касата в Dreem е по Ваше усмотрение. Това което правите е малко трудоемко (ПКО за всяка бележка), но пък е доста аналитично и можете да следите салдото по КА за деня във всеки момент.

Също имайте предвид, че Dreem Personal може да управлява фискални принтери/каси като автоматично отпечатва фискални бонове при приключване на продажба.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Сря Мар 28, 2012 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора,

Какъв е по-лесния начин ( защото споменахте, че е малко трудоемко)? Единственото, което ми идва на ум е да има една каса и всичките приходите от продажби от КА да влизат с общ ПКО в края на деня (когато се нулира КА) във въпросната фирмената каса. А за КА да се води само книгата да дневните очети и чисто физически да се държат отделно парите през деня (които като сума са колкото са по въведените в КА) заради евентуална проверка от НАП.

Благодаря предварително.

PS Не ми се е налагало да се занимавам с КА-ти до сега.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 28, 2012 2:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, това би било напълно достатъчно.

Най-чисто е при създаване на продажби с плащане в брой ПКО да се генерират в касата на КА в Dreem. В края на деня да се създава само един документ за прехвърляне в централна каса примерно.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Сря Мар 28, 2012 8:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да,

аз всъщност точно така съм го направил. Каса КА и Каса Централна единственото, което съм изтървал от две седмици е прехвърлянето в края на деня към централната каса. Но предполагам, че тъй като ще има ПКО и РКО на Каса КА, ще трябва да водя и касова книга и книга за дневните отчети? Все пак и в самата програма се ще се водят две касови книги за двете каси. Но така ще е най-добре и няма да се занимавам със служебно извеждане на суми, а ще ползвам централната каса.

Поздрави. И Благодаря за помощта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum