Unicontsoft

Дискусионни форуми
не мога да стартирам програмата
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Admin
Иван Братов


Регистриран на: 16 Май 2006
Мнения: 85
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 12, 2010 2:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имате лично съобщение по въпроса.
_________________
Отдел за работа с клиенти
Unicontsoft, Sofia, Bulgaria

http://www.unicontsoft.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zhekoralchev



Регистриран на: 29 Яну 2011
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Съб Яну 29, 2011 3:07 pm    Заглавие: Грешка: SQL сървърът не може да бъде достъпен Отговорете с цитат

Здравейте, имам нужда от помощ за стартиране на програмата Dreem Personal 1.5. Изтеглих и инсталирах продукта според инстукцията като нова(празна) база, защото за първи път ще разглеждам програмата. При стартиране от иконата на desktopa с автоматичните настройки съответно профил: Dreem15_Personal, име:Dreem, парола: празно, MSDE е стартиран, ми изписва следното съобщение : "SQL сървърът не може да бъде достъпен. Съществува проблем при осъществяване на комуникацията с базата данни. Проверете настройката на системните профили или се обърнете към системния оператор". Посъветвайте ме какво следва да направя, за да тръгне програмата ?!?

P.S. Използвам Windows 7
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 29, 2011 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Пробвахте ли да рестартирате машината?

Друго което можете да пробвате е, да щракнете с десен бутон върху иконата на Dreem и да изберете Run as Administrator.

Последно, можете да деинсталирате Dreem, да рестартирате машината и да го инсталирате наново.

Знаете ли дали потребителят, с който влизате в Windows, има административни права?

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zhekoralchev



Регистриран на: 29 Яну 2011
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Съб Яну 29, 2011 5:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че не е в това проблема, защото вече цяла седмица експериментирам, за да стартирам програмата. Няколко пъти я install-вах в различни дялове (не само в C: /Program files) и uninstall-вах. Многократно съм рестартирал след всяка операция, за да влязат в действие промените. Потребителят, с който работя е administrator, дори нямам други потребители на windows-a. Пробвах сега с run as administrator, но и това не помага Sad Друго може ли да ме посъветвате?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 29, 2011 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Пробвайте да спрете firewall-а временно на машината така:
- В Start->Run напишете firewall.cpl и от списъка с действия вляво изберете Turn Windows Firewall on or off.
- Сложете (временно) turn off на всички network location-и и стартирайте Dreem.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zhekoralchev



Регистриран на: 29 Яну 2011
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Съб Яну 29, 2011 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Поставих turn off на всичко, install отново и рестарт ама пак не тръгва. Надписът "MSDE е стартиран" е в зелено, но постоянно мига. Това дали означава нещо нередно? При натискане на бутона ОК ми се включва User Account Control и пита дали искам да разреша на тази програма да извършва промени на компютъра и аз му давам YES, но пак не тръгва. Какво друго може да го блокира евентуално? Може ли причината да е във версията на windows? Ползвам Windows 7 Ultimate 64bit Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 3:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@zhekoralchev: В последната реализация сме оправили мигането на информационния текст "MSDE стартиран" и версията на MSDE e подменена с по-нова.

Ако още имате проблеми с инсталацията на Win7 x64, потърсете ме в skype по име и фамилия през работно време (9-16h).

Каква антивирусна програма ползвате?

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lazarova



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Пон Мар 14, 2011 5:23 pm    Заглавие: Re: Грешка: SQL сървърът не може да бъде достъпен Отговорете с цитат

zhekoralchev написа:
Здравейте, имам нужда от помощ за стартиране на програмата Dreem Personal 1.5. Изтеглих и инсталирах продукта според инстукцията като нова(празна) база, защото за първи път ще разглеждам програмата. При стартиране от иконата на desktopa с автоматичните настройки съответно профил: Dreem15_Personal, име:Dreem, парола: празно, MSDE е стартиран, ми изписва следното съобщение : "SQL сървърът не може да бъде достъпен. Съществува проблем при осъществяване на комуникацията с базата данни. Проверете настройката на системните профили или се обърнете към системния оператор". Посъветвайте ме какво следва да направя, за да тръгне програмата ?!?

Здравейте,
позволих си да цитирам колегата, защото при мен се появява абсолютно същия проблем. Как да го разреша?
Операционната система ми е Windows XP, версия 2002, SP3
Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum