Unicontsoft

Дискусионни форуми
Процент "ТЗПБ" 2011

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dimitrova
Гост





МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 12:10 am    Заглавие: Процент "ТЗПБ" 2011 Отговорете с цитат

Здравейте.

Очаквах с нетърпение актуализацията на DreemPersonal - (2011.2.7) и новите осигуровките за 2011 - благодаря ви!

Моля за помощ относно следното - неправилно изчисление на ст-та на вноската ТЗПБ за 2011, в РПВ (възможно е аз да не правя нещо както трябва):

За 2011 г. процента ТЗПБ за нашата дейност е 0,4%, като за 2010 беше 0,5%, т.е следва да задам новия процент. За целта влизам в Референтни номенклатури >>ТРЗ >> Национална класификация на икономическите дейности. Задавам кода за нашата дейност, наименованието, процента на ТЗПБ като стойност 0.4,"От дата" - 1.1.2011 и слагам отметка, че е активно. Махнала съм отметките за активност за стойностите за предходните години.
До тук мисля, че правя всичко както трябва.

След това отивам в ТРЗ модула >> Разчетно-платежни ведомости. Създавам нова РПВ за 01/2011, избирам служителите, записвам и като отида на "Обща рекапитулация" виждам, че ст-та на вноската ТЗПБ отговаря на 0.5%, а не на 0.4%, какъвто е новия % от 2011. Т.е при изчисляването РПВ взема 0.5% за база, а не 0.4%.

Моля, кажете ми аз ли бъркам някъде и къде и/или какво трябва да направя в случая, че да се пресметне с новия процент.
Всички останали вноски са точни, т.е правилно се изчисляват, само тази ТЗПБ ...

Благодаря предварително.
Върнете се в началото
toni
Гост





МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 10:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Правилно сте въвели новия процент. След това трябва да свържете Икономическата дейност с Кодовете на професиите в нови Минимални осигурителни прагове. След това да ги добавите в номенклатурата със служители - Служител\ панел Списъци\МОП. Предвидено е автоматизиране на тази схема в някоя от следващите реализации.

Поздрави,
Антония
Върнете се в началото
dimitrova
Гост





МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 10:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря.
Въртях, цъках и „минах” от там, но не погледнах дали съм ги задала коректно от падащия списък, а явно е трябвало.
Направих го – всичко е точно вече.

Благодаря още веднъж.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum