Unicontsoft

Дискусионни форуми
Автоматично приключване

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dimitrova
Гост





МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 1:27 pm    Заглавие: Автоматично приключване Отговорете с цитат

Здравейте,искам да ви помоля за малко разяснения относно автоматичното приключване на с/ки от гр.60 и 62, т.е как да настроя програмата за това и как да проследя дали всичко е приключено правилно.Предполагам, че това става от таблицата със сметкоплана, като за дадена сметка се задава с коя с/ка да приключи.
Имам и още един проблем:въвеждам дан.ф-ра за покупка, но ДДС-то не ми се равнява с това от фактурата.Програмата ме пита дали искам автоматично да равни ст-те, аз отказвам и коригирам ръчно ст-та в 4531 с тази от фактурата (става въпрос за 0.01 лв,но все пак), но след Приключване и Запис и Изход виждам, че нищо не се е променило.Надявам се да ми помогнете.
Предварително благодаря.
Върнете се в началото
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 3:56 pm    Заглавие: Re: Автоматично приключване Отговорете с цитат

dimitrova написа:
Имам и още един проблем:въвеждам дан.ф-ра за покупка, но ДДС-то не ми се равнява с това от фактурата.Програмата ме пита дали искам автоматично да равни ст-те, аз отказвам и коригирам ръчно ст-та в 4531 с тази от фактурата (става въпрос за 0.01 лв,но все пак), но след Приключване и Запис и Изход виждам, че нищо не се е променило.

Разбирам, че сте направили корекцията в счетоводната статия, което е ok. Данните за дневниците обаче се вземат от първият панел на счетоводния документ -- реквизити Данъчна основа и ДДС. При подобна ръчна корекция, в момента в който приключвате счетоводния документ, системата ще ви попита следното:

Счетоводен документ написа:
Документи за продажба и Документи за покупка изискват сумата на редовете в главната статия и начислен ДДС в главната статия да бъдат отразени по реквизити на счетоводния документ.

Желаете ли да генерирате стойностите на данъчна основа и ДДС?

Ако отговорите с Да, тогава в първия панел в полетата за Данъчна основа и ДДС автоматично ще се прехвърлят данните от счетоводната статия. Ако откажете, тогава трябва ръчно да въведете стойностите за Данъчна основа и ДДС, с които този документ ще се отрази в дневниците по ДДС.

cheers,
</wqw>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimitrova
Гост





МнениеПуснато на: Сря Апр 04, 2007 10:44 am    Заглавие: Автоматично приключване Отговорете с цитат

Благодаря за отговора на "втория ми въпрос",но ще ви помоля за малко светлина по въпроса с автоматичното приключване.
Предварително благодаря!
Върнете се в началото
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2007 1:32 pm    Заглавие: Здравейте Отговорете с цитат

За автоматичното приключване на 60-та група правилно сте се ориентирали - приключителните сметки се настройват в сметкоплана, като срещу всяка сметка се посочва нейната приключителна. Освен това има един чек за автоматично приключване - той трябва да бъде включен.

Как се използва схемата - при въвеждане на статия, ако някоя от сметките в редовете има настроена приключителна сметка - системата предлага автоматично взимане на приключителна статия и я записва във същият документ като 2-ра , 3..4..5... и т.н.

Системата предлага автоматично взимане на приключителна операция само за сметките цитирани в редовете на статията.

За вече въведени статии , могат да се породят приключителни такива , като статията се вкара в редакция, след което се маркират редовете и и се избере опцията генериране на приключителни статии. За тези сметки за които настроени приключителни сметки ще се генерират статии.

Тази схема за автоматично приключване все още не работи, когато статиите се генерират автоматично от търговската система..


Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Вто Дек 14, 2010 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Настроих 601 да се приключва с 611, но системата не генерира прикючителна статия. Къде може да е грешката дали 601 и 611 може да са стойностни или съм пропуснала нещо?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2010 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет,

Освен указването на сметката към която се приключва 60-та група, в сметкоплана има колона с "Чек", която се казва се "Автоматично приключване". Чекчето трябва да е включено.

След като включите чековете на сметките, които искате да се приключват автоматично и сте настроили приключителната сметка, рестартирайте Dreem.

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum